Europejski Dzień Języków w Żegludze

Dziś w Żegludze obchodziliśmy święto Europejskiego Dnia Języków Obcych. Każda klasa miała za zadanie przygotować ciekawostki o wylosowanym wcześniej kraju oraz dwie charakterystyczne dla niego potrawy. Uczniowie spisali się na medal, było smacznie i międzynarodowo. 🍕🥞🍩🥗🇨🇿🇩🇰🇨🇮🇩🇪🇲🇩 Poniżej galeria zdjęć z dzisiejszego wydarzenia.

PODZIĘKOWANIA DLA GRUPY WOLONTARIATU Z ŻEGLUGI

Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Kędzierzyn-Koźle –  wdzięczny(a).

 Bardzo …bardzo dziękujemy🫶 wolontariuszom z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej , za gotować do niesienia bezinteresownej pomocy.🫂 Dziękujemy za aktywne uczestnictwo w działaniach wolontariackich, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2021.

“Wolontariusze nie otrzymują zapłaty, nie dlatego że są bezwartościowi, ale dlatego że są BEZCENNI” Sherry AndersonPs.A taką wiadomość dostaliśmy od koordynatora programu;)”Ekipa była MEGA, SUPER, REWELACJA!!! Brak słów żeby opisać. Poprostu byli SUPER!!!”

Może być zdjęciem przedstawiającym 6 osób, ludzie stoją i w budynku

Bliżej biznesu

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęliśmy realizację projektu pod nazwą “Bliżej biznesu”. Właśnie dziś odbyło się pierwsze spotkanie w ramach tej inicjatywy. Żeglugę odwiedzili przedstawiciele Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich. Przedstawiając specyfikę swojej pracy zaprezentowali nam m.in. pokaz działań grupy interwencyjnej, zajmującej się obezwładnianiem więźniów. Dowiedzieliśmy się także o warunkach zatrudnienia w zakładzie karnym, o ścieżkach kariery oraz wynagrodzeniu. Interesujące spotkanie zakończyło się zaproszeniem i apelem, skierowanym do uczniów, by rozważyli możliwość pracy w placówkach penitencjarnych. Dziękujemy przedstawicielom Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich za ciekawy wykład.