Z żalem zawiadamiamy, że wczoraj odszedł nasz kolega, emerytowany wieloletni pracownik i równocześnie absolwent ZSŻŚ, Sławomir Szybkowski.

Ukończył naszą szkolę w 1971 roku i od razu podjął pracę jako wychowawca internatu szkolnego. Opiekował się uczniami do roku 1988. Nie opuścił jednak grona, bowiem od 1975 roku zatrudniony był jednocześnie jako pracownik administracyjny. W latach 1991 – 2001 wspierał dyrektora jako jego zastępca w sprawach ekonomiczno-administracyjnych, dzierżył pieczę nad remontami oraz modernizacją budynku szkoły i internatów. Od roku 2002 powrócił na stanowisko kierownika gospodarczego i pełnił tę funkcję do roku 2017, kiedy to zdecydował się przejść na emeryturę.

Był dobrym pracownikiem, wielokrotnie nagradzanym i wyróżnianym za swoją pracę, specjalistą do spraw zamówień publicznych, z czego korzystali pracownicy innych jednostek oświatowych. Dla nas jednak był przede wszystkim kolegą, którego obecność „od zawsze” była czymś stałym w tym miejscu. Jako nieoceniona skarbnica wiedzy na temat szkoły, beztytułowy archiwista historii i fotografii, służył pomocą młodszym kolegom. Takim Go będziemy pamiętać.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 12 lipca 2022 roku o godzinie 11:00 w Kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Koźlu, 12:00 na cmentarzu w Kłodnicy.