Bliżej biznesu

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęliśmy realizację projektu pod nazwą “Bliżej biznesu”. Właśnie dziś odbyło się pierwsze spotkanie w ramach tej inicjatywy. Żeglugę odwiedzili przedstawiciele Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich. Przedstawiając specyfikę swojej pracy zaprezentowali nam m.in. pokaz działań grupy interwencyjnej, zajmującej się obezwładnianiem więźniów. Dowiedzieliśmy się także o warunkach zatrudnienia w zakładzie karnym, o ścieżkach kariery oraz wynagrodzeniu. Interesujące spotkanie zakończyło się zaproszeniem i apelem, skierowanym do uczniów, by rozważyli możliwość pracy w placówkach penitencjarnych. Dziękujemy przedstawicielom Zakładu Karnego w Strzelcach Opolskich za ciekawy wykład.