ŻEGLUGOWY PROJEKT BADAWCZY REALIZOWANY Z POLITECHNIKĄ ŚLĄSKĄ

PBL (ang. Project Based Learning) to innowacyjna metoda kształcenia, która wykorzystuje określony projekt badawczy do wydajnego pozyskiwania wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Grupa uczniów @ZSZeglugi w semestrze letnim 2023/2024 realizowała pod kierownictwem profesora Politechniki Śląskiej dr hab. inż. Wojciecha Skarki projekt konstruowania i badania Bezzałogowego Statku Powietrznego (BSP) w układzie tail-sitter – pionowego startu i lądowania. Konstrukcja tego typu jest szczególnie interesująca z punktu widzenia żeglugi śródlądowej, gdyż daje możliwość startu z pokładu statku.

Nasi uczniowie przedstawili efekt pracy swojej grupy projektowej w czasie konferencji “Projekt Politechnika”, która odbyła się w Centrum Edukacyjno – Kongresowym Politechniki Śląskiej. Uczniowie musieli przygotować stanowisko wystawiennicze, w krótki i rzeczowy sposób zaprezentować opracowaną konstrukcję komisji oraz zaproszonym gościom.

Pragniemy podkreślić, że współpraca z @PolitechnikaSląska została przedłużona na kolejny semestr, gdyż wygraliśmy konkurs na realizacje nowego projektu PBL!