Kolejny sukces Honorowych Dawców Krwi z żeglugi”

Jak sami wiecie nie od dziś, w naszej szkole prężnie działa Klub Honorowych Dawców Krwi. Regularnie co dwa miesiące zbierają się, by podziecli się z potrzebującymi najcenniejszym darem – którego nie można ani wyprodukować, ani stworzyć, ani zastąpić niczym inny. Tak, chodzi o bezcenną krew.

I Ci młodzi ludzie, uczniowie naszej szkoły mają niemały powód do świętowania – zdobyli aż trzy nagrody w akcji „Młoda Krew Ratuje Życie”. Wyniki zostały ogłoszone w zeszły piątek w Opolu. Na uroczystym podsumowaniu pojawił się Waldemar Wczasek, opiekun szkolnego klubu krwiodawców.

I tak – dwa miejsca na tak zwanym „pudle” nasz Klub Krwiodawców zdobył w edycji 2019/2020. A wyniki były bardzo dobre. Wystarczyły by zająć pierwsze miejsce w kategorii „Aktywność” (ilość krwi na jednego ucznia szkoły) i drugie miejsce za wskaźnik „Ilość oddanej krwi”. Brawo – złoto i srebro jest nasze.

A żeby tego było mało, to w edycji 2020/2021 Nasz Klub uplasował się na trzecim miejscu – czyli medal brązowy we wskaźniku pod tytułem „Ilość oddanej Krwi”.

Gratulujemy i jesteśmy z Was naprawdę dumni. Nie miniemy się z prawdą, że jesteście młodymi ludźmi godnymi naśladowania. Dziękujemy za Waszą aktywność, zaangażowanie, pokonywanie własnych ograniczeń i lęków.

Jednym zdaniem – „Wasza krew ratuje życie innych ludzi”. Brawo WY !