70 LAT ŻEGLUGI – ORKIESTRA

Mówię : „Żegluga”, myślę: „Orkiestra”. Pod tym zdaniem z pewnością podpisałoby się wielu. Rzeczywiście, nasza Orkiestra – działająca nieprzerwanie od 46 lat, to niesamowita Wizytówka Żeglugi. Jej, pełna wspaniałych koncertów droga, ma swój początek w 1974 roku, kiedy to rodzi się z inicjatywy ówczesnego dyrektora Szkoły – Józefa Herbecia. Trud organizacyjny, związany z funkcjonowaniem Orkiestry, przejął ówczesny kierownik zajęć pozalekcyjnych – Adam Wołkowski.
    Od samego początku swej działalności Orkiestra uświetniała swą grą wiele imprez: szkolnych, lokalnych, wojewódzkich, by w kolejnych latach zaistnieć na scenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej.
   Ilość „przejechanych” przez naszych „Orkiestrantów” kilometrów jest równie imponująca co skala i ranga imprez,  koncertów, międzynarodowych festiwali, musztr, w których brali udział.
     W ciągu jednego roku szkolnego muzycy koncertują nawet 100 razy, przemierzając tysiące kilometrów całej Europy. Lista państw, które odwiedzili, przeżycia im towarzyszące podczas koncertów to scenariusz na dobrą książkę!
    Niezwykłego rozpędu nasi muzycy nabrali na początku lat ’90 ubiegłego wieku, kiedy to na czele Szkolnej Orkiestry stanął Krzysztof Ligenza – związany z nią już od wczesnych lat ’80. Nieprzeciętny organizator, charyzmatyczny opiekun, łatwo pozyskiwał i pozyskuje młodych ludzi, którym bliska jest muzyka. Dyrygent, animator, wychowawca, czy raczej „Wawca” – to od lat ikona i legenda naszej Orkiestry.
     Baza zdjęciowa pod nazwą „Orkiestra” to dziesiątki tysięcy zdjęć. Wybraliśmy kilkadziesiąt. Dawni i obecni muzycy – szukajcie się!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status